Wnętrza w stylu tradycyjnym można urządzić między innymi w stylu Ludwików. Tradycyjne, klasyczne sposoby wystroju sprawdzają się najlepiej w przestronnych pomieszczeniach. Mianem stylu Ludwików określa się odmiany poszczególnych stylów w architekturze wnętrz, które ukształtowały się w okresie monarchii absolutnej we Francji. Meble w stylu Ludwika XIV to przede wszystkim meble skrzyniowe, czyli biblioteczki, szafy i komody oraz meble szkieletowe. Charakterystyczny dla stylu Ludwika XIV był stół z nogami o kwadratowym przekroju, które zbiegały się ku dołowi. Stoły tego typu nosiły nazwę en gaine i en console. Konsola jest to przyścienny stół, którego blat opiera się jedynie na dwóch nogach. Wystrój wnętrza w stylu Ludwika XIV bazował na elementach takich, jak płaskie biurka oparte na ośmiu nogach. Meblami charakterystycznymi dla stylu Ludwika XIV były także składane taborety, fotele confessional oraz łóżko à la duchesse. Elementy dekoracyjne, które można wykorzystać są muszle, kwiaty, liście lilii i panoplia.
Styl Ludwika XV zwany również francuskim rokoko charakteryzował się między innymi motywami czerpanymi z kultury azjatyckiej, hinduskiej i włoskiej. Przy wyborze mebli należy kierować się przede wszystkim wygodą oraz lekkością i elegancją form konstrukcyjnych. Meble skrzyniowe były fornirowane, a fronty mebli ozdabiano płyciną z chińskiej laki. Meble szkieletowe charakteryzują się konsolowymi nogami. Wykonywane z różanego drewna, palisandru i amarantu posiadają bardzo wyrafinowany i kobiecy charakter.
Urządzając wnętrze w stylu Ludwika XV, warto wybrać łóżka z zagłówkiem, alkowę, a także stoliki, składane stoły do gier, narożne szafki i sekretarzyki. Siedziska taboretów i foteli w stylu Ludwika XV wykonywano z drogich i luksusowych materiałów. Elementem charakterystycznym wystroju wnętrz są obrazy z dziedziny malarstwa rodzajowego, które nawiązują do kultury chińskiej. We wnętrzu nie powinno także zabraknąć wzorów roślinnych i kwiatowych.