Dokładny montaż jest bardzo ważny w przypadku ukrytego odwodnienia dachu. W przeciwnym razie szybko mogłoby dojść do zawilgocenia elewacji i ścian, a w efekcie także do innych uszkodzeń. Zostałaby naruszona izolacja termiczna.
Rynny są bardzo widoczne przede wszystkim w przypadku domów, które są proste w swojej formie. Na szczęście są sposoby na zachowanie harmonijnego wyglądu. Orynnowanie umieszcza się w ścianie. W ten sposób nie wystaje poza obrys ściany, a więc nie rzuca się w oczy. System rynnowy jest montowany w taki sposób, że dochodzi do cofnięcia krawędzi dachu. W miejscu styku ściany z połacią dachu przygotowuje się rodzaj korytka, które usztywnia się przy pomocy płyt drewnopochodnych. Do nich mocuje się haki rynnowe. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie rynien nad gzymsem. Kolejny dobry pomysł to schowanie ich za ścianą attykową.
W ścianie mogą zostać ukryte także rury spustowe. Chowanie ich w ścianie jest jednak rozwiązaniem praktycznym tylko wówczas, gdy w domu przegrody są stworzone z trzech warstw. Warstwa elewacyjna jest tą, w której tworzy się wnękę, w której zostanie ukryta rura. W przypadku ścian zbudowanych z dwóch warstw ukrycie rury w ten sam sposób za bardzo naruszyłoby strukturę ścian, a w efekcie ściany utraciłyby dobrą termoizolacyjność. Mury mogłyby zacząć przemarzać. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Wystarczy w warstwie nośnej umieścić wnękę, w której umieści się potem rurę. Niezbędne jest przy tym wzmocnienie tej wnęki. Można zastosować wstawkę żelbetową. Trzeba stworzyć uskok w ścianach, a w zasadzie bezpośrednio w fundamentach. Planowanie ukrycia rur w warstwie nośnej powinno zostać ujęte już w pierwszych projektach domu.
Rury spustowe nie muszą być od razu wkomponowywane w ścianę, aby nie rzucały się w oczy. Można umieścić je wzdłuż elewacji. W ten sposób projekt domu nie musi być tworzony z myślą o rurach ani zmieniany pod ich umieszczenie. Zarówno rury spustowe, jak i rynny przeprowadza się zaraz przy ścianie zewnętrznej na krawędzi dachu. Najczęściej używa się haków, którymi rynnę montuje się do krokwi. Haki rynnowe mogą być też montowane do deski czołowej, jeśli jest to w danej sytuacji lepsze rozwiązanie.